فرماندار شهرستان گناباد
رضا نصیری
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۳

مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد کشور معرفی شد

آیین معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد کشور، روز جمعه همزمان با اختتامیه سومین رویداد ملی فهما (فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی) با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛در اختتامیه سومین رویداد ملی فهما به میزبانی خراسان رضوی، کلانشهر مذهبی مشهد به مدت یک سال به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر مساجد ایران اسلامی معرفی شد. 
استاندار خراسان رضوی در این آیین با اشاره به اینکه مساجد همیشه مسیر را نشان می‌دهند، گفت: ظرفیت‌های سنتی بسیار خوبی همچون مساجد، جلسات قرآنی و هیات‌های مذهبی در مشهد وجود دارد و اگر از ظرفیت‌های جدید دیگر استفاده کنیم، نباید ظرفیت‌های منحصر به فرد سنتی و مردمی را فراموش کنیم، به همین دلیل تاکید بر مسجد در ارتباط با همه عرصه‌های فرهنگی اجتماعی و سیاسی حائز اهمیت است. 
یعقوبعلی نظری افزود: استفاده از ظرفیت‌های سنتی می‌تواند باعث گام برداشتن به جلو باشد و این در حالی است که حضور مردم به عنوان شاکله این امر امکان استفاده از ظرفیت‌ها را  پدید می‌آورد و بر همین اساس شبکه‌سازی در این امر بسیار مورد توجه و تاکید است تا با توجه به مولفه‌های اصلی به سمت تحقق اهداف مورد نظر حرکت نماییم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۵۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان