فرماندار شهرستان گناباد
رضا نصیری
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۳

حضور فرماندار در مراسم اختتامیه جشنواره ملی مسابقات آزاد مهارت سفال

 
 
دکتر رضا نصیری فرماندار شهرستان در مراسم اختتامیه جشنواره ملی مسابقات آزاد مهارت سفال که با حضور روسای ادارات، شرکت کنندگان سراسر کشور، اقشار مختلف روستای مند، خبرنگاران و غیره برگزار گردید، از حضور در جمع هنرمندان و همشهریان پرتلاش حوزه فرهنگ و هنر و معرفی سفال شهرستان گناباد، ابراز خرسندی کرد و از زحمات آنان تقدیر و تشکر نمود.
 
وی در این مراسم گفت: همانطور که شاهد بودید موضوع سفال، یک موضوع با قدمت، باستانی و قدیمی در ایران اسلامی است و چه بسا بر اساس آن چیزی که باستان شناسان گفته اند در روابط ایران با همسایگان در چندین هزار سال پیش، موضوع سفال هم به نحوی نقش داشته است.
 
وی ادامه داد: شرایط حاکم بر جامعه فرهنگی،  اجتماعی و اقتصادی نسل های پیشین را، می توان از روی نقش و نگاری که بر سفال نقش بسته و براساس تحلیل آن، به تصویر کشید.
 
فرماندار گفت: سفال یک جایگاه ویژه‌ای در تاریخ و هویت و قدمت ایران دارد و متاسفانه در یکی دو دهه اخیر، توجه کافی به آن نشده که همایش هنرمندان می تواند سر منشا و سرآغازی بر توجه بیشتر به موضوع سفال باشد.
 
وی گفت: در جلساتی که با حضور متولیان امر، مراسم اختتامیه و بازدیدها داشتیم، شاهد آن هستیم که این رخداد علمی و فرهنگی منجر به ایجاد یک هم افزایی بین سفال گران ایران گردید.
 
 نصیری خاطر نشان کرد: در حوزه نقاشی جا دارد از بانوان خصوصا همشهریان روستای مند تقدیر و تشکر نمایم که کار سخت را آقایان انجام می‌دهند با این حال، جذابیت و ظرافت هنر خانم ها قابل توجه است.
 
فرماندار از تمامی دست اندرکاران سفال درخواست نمود: صنعت سفال به عنوان اولین صنعت دست ساز بشر باید در شهرستان ادامه پیدا کند و دبیرخانه دائمی آن در شهرستان تاسیس گردد.
 
 و در پایان از تک تک کسانی که در برگزاری این رخداد فرهنگی و در سطح ملی تلاش کرده‌اند و همچنین از تمامی مهمانان عزیزی که از سراسر کشور تشریف آوردند، سپاسگزاری نمود.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
بازدید : ۱۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان