فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۷/۰۴

جلسه شورای اقامه نماز با حضور فرماندار

جلسه شورای اقامه نماز با حضور حجت‌الاسلام صادقی امام جمعه، مهندس حامد قربانی فرماندار شهرستان، صفایی نماینده مردم گناباد و بجستان و اعضای شورای اقامه نماز در محل سالن اجتماعات شهدای دولت فرمانداری  برگزار گردید.
فرماندار گفت: در دین مبین اسلام برای نماز ارزش و شان بسیار بالایی قائل شده‌اند که روایات و احادیث در این رابطه وجود دارد که نماز را به کلید بهشت و معراج مومن تعبیر کرده است و در سیره ائمه هم می‌بینیم که نماز یکی از کلیدی‌ترین واژه‌هایی است که در طول تاریخ مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود:  در شهرستان گناباد به دلیل سبقه تاریخی و فرهنگی که دارد جز شهرستان‌های می باشیم که در این زمینه پیشقدم بود که در اوایل کرونا زمانی که بخشنامه های متعددی در خصوص تعطیلی مساجد ارسال می گردید با هماهنگی امام جمعه بحث اقامه نماز را با فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد انجام داده‌ایم که الگویی برای شهرستان های همجوار گردیده است.

 فرماندار تصریح کرد: در حوزه‌های اجتماعی احادیث زیادی برای برگزار شدن نماز جماعت  در جهت کاهش آسیب های اجتماعی  می تواند موثر باشد افزود: مساجد به عنوان اماکن اصلی اقامه نماز سنگری است که بیشترین مشکلات در پیش پای نظام و انقلاب ما قرار دارد که این سنگر می تواند محلی برای رفع و رجوع مشکلات باشد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
بازدید : ۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان