فرماندار شهرستان گناباد
رضا نصیری
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۱

افزایش قاچاق سوخت در جنوب خراسان رضوی نگران‌کننده است

مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه تربت حیدریه نسبت به افزایش انحراف در عرضه و یا قاچاق سوخت نفت‌گاز در مناطق زیر پوشش این منطقه در جنوب استان خراسان رضوی هشدار داد و خواستار افزایش نظارت مسوولان مربوط برای کاهش این معضل شد.
جواد بلندی روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه رییس پخش فرآورده های نفتی ناحیه گناباد، بدون ارائه هیچ آماری، افزود: قاچاقچیان این فرآورده را به صورت قاچاق به مناطق مرزی و جنوبی کشور منتقل و با قیمت های چند برابری در خارج از کشور به فروش می رسانند.
وی گفت: دست اندرکاران در همه بخشها باید در نحوه عرضه فرآورده های سوختی به خصوص در بخش های صنعت و کشاورزی نظارت بیشتری داشته باشند و از عرضه هرگونه سوخت خارج از شبکه جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، نفت گاز مورد نیاز بخش کشاورزی در شهرستانهای زیر پوشش شرکت پخش فرآورده های نفتی تربت حیدریه ۴۵ میلیون لیتر بوده است، در حالی که با مدیریت مصرف و کنترل و افزایش نظارتهای لازم ۴۰ میلیون لیتر در این حوزه به مصرف رسیده است.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه گفت: هرگونه عرضه بیش از نیاز واقعی، بستر انحراف در عرضه و قاچاق سوخت را فراهم می کند و باید با برنامه ریزی و افزایش نظارتهای لازم و توزیع سوخت، متناسب با نیاز واقعی از قاچاق این فرآورده به دیگر بخش ها جلوگیری شود.
بلندی با اشاره به تامین سوخت ۴۸ مرغداری، هزار و ۷۳۸ مصرف کننده خرد، ۱۹ معدن و ۱۳۶ مصرف کننده عمده در گناباد گفت: این شهرستان با توجه به موقعیت خود در جنوب خراسان رضوی و همجواری با استانهای جنوبی و افزایش ترددهای وسائل نقلیه از این مسیر به مرکز و سایر نقاط استان، از حساسیت خاصی برخوردار است و باید با افزایش نظارتها از قاچاق سوخت در این منطقه جلوگیری کرد.
وی هدفمندسازی بیشتر و مطلوب یارانه ها و اصلاح ارز ترجیحی را از اقدامات مهم دولت سیزدهم برشمرد و گفت: این مساله باید از ۲۰ سال قبل عملیاتی می شد که با جسارت و تدبیر این دولت اجرایی شده است.
فرماندار گناباد نیز با اشاره به شایعات افزایش قیمت بنزین در برخی رسانه ها به موازات اقدامات دولت برای اصلاح تخصیص ارز ترجیحی گفت: باید با افزایش هوشیاری، از تاثیر القائات منفی در مردم کاست، چرا که بنا بر تاکید دولت، قیمت نان و فرآورده های سوختی افزایش نمی یابد.
در پایان این نشست علیرضا غلامی به عنوان رییس پخش فرآورده های نفتی ناحیه گناباد معرفی و از خدمات علیرضا رضایی در چهار سال گذشته در این سمت قدردانی شد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
۱۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان