فرماندار شهرستان گناباد
رضا نصیری
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۰

فرماندار گناباد: باید با هر گونه بی ثباتی بازار به بهانه اصلاح ارز ترجیحی برخورد شود

 فرماندار گناباد گفت: باید با افزایش اختیارات دستگاههای نظارتی و اجرایی و قضایی، با عوامل بی‌ثبات کننده بازار، که به بهانه اصلاح روند تخصیص ارز ترجیحی، اقدام به احتکار کالا و یا گرانفروشی می کنند، در این شهرستان با قاطعیت برخورد شود.
 رضا نصیری روز سه شنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار گناباد با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم برای اصلاح ارز ترجیحی افزود: همچنین باید با رسانه هایی که با انعکاس اخبار خلاف واقع، افکار عمومی را به سمت فضای غیرواقعی سوق می دهند،  قاطعانه برخورد شده و از هرگونه سوء استفاده آنان از فضای موجود برای ایجاد بی ثباتی در بازار جلوگیری کرد.
وی ادامه داد: در کنار تدابیر لازم برای افزایش نظارت بر عرضه و توزیع کالاها و مقابله با تورم و احتکار کالا، ایجاد آرامش عمومی در جامعه از اهمیت زیادی برخوردار است و باید جلو هر اقدامی را که این آرامش را بر هم می زند، گرفت.
فرماندار گناباد با تاکید بر لزوم تشکیل قرارگاه مشترک اقتصادی و امنیتی برای افزایش نظارت بر عرضه کالاها و ایجاد ثبات در بازار و استفاده از ظرفیت بسیج در این خصوص، گفت: باید کالاهای اساسی و از جمله پنج قلم کالاهای مهم به مقدار لازم در شهرستان تامین و ذخیره سازی و بر توزیع میوه در میدان بار و عمده فروشی ها بیشتر نظارت شده و کالاهای مورد نیاز خانواده ها مانند روغن در همه مناطق شهری و روستایی به صورت یکسان توزیع شود تا مردم کمبودی در تامین اقلام مورد نیاز خود احساس نکنند.
نصیری گفت: مدیریت ها و نظارت ها در مسیر اصلاح ارز ترجیحی باید به گونه ای انجام شود که برخی افراد منفعت طلب برای رسیدن به منافع خود سوء‌استفاده نکنند و حقی از مردم ضایع نشود و قشر ضعیف و متوسط جامعه متضرر نشوند.
وی اظهار داشت: اصلاح ارز ترجیحی یکی از اقدامات مهم دولت سیزدهم و ضرورتهای اقتصاد کشور است که با پشتوانه کارهای کارشناسی دقیق عملیاتی شده است و همه مردم از منابع و نتایج آن بهره مند می شوند و دولتهای قبلی با ملاحظه کاری هایی از انجام آن طفره رفته اند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
۱۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان