فرماندار شهرستان گناباد
رضا نصیری
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۱۸

جلسه جمع بندی و بررسی راهکار در خصوص کنترل سیلاب با حضور فرماندار

نشست جمع بندی و بررسی راهکار در خصوص کنترل سیلاب با حضور دکتر نصیری فرماندار گناباد، قاضی امیری دادستان  عمومی و انقلاب و اعضای ستاد بحران در سالن اجتماعات شهدای دولت فرمانداری برگزار گردید.
 
فرماندار گناباد با تعیین ضرب الاجلی ۱۰ روزه گفت: باید در این مدت با سرعت تمام، اقدامات فوریتی نخست شامل بازسازی و مرمت بندسارها و سایر اقدامات لازم برای کاهش آسیبها و مخاطرات سیلاب انجام شود و در هفت هفته آینده هم گروهی متشکل از کارشناسان مرکز تحقیقات منابع طبیعی، اداره امور منابع آب، مطالعات در خصوص ایجاد سیل بندهای جدید را انجام داده و با بهره گیری از توان ادارات ذیربط و شهرداری های گناباد، کاخک و بیدخت و تجهیزات دهیاری ها، نسبت به اجرا و احداث سیل بندها برای مقابله با سیلاب اقدام کنند.
رضا نصیری تاکید کرد: هیچ بندساری نباید تخریب شود بلکه باید نسبت به بازسازی مناسب آنها برای کنترل حجم روانابها اقدام شود و اداره امور منابع آب طرحهای لازم برای لایروبی منابع مسیل ها و رودخانه ها ارایه دهد تا در زمان وقوع سیلاب خسارتها کاهش یابد.
وی از شهرداری گناباد هم خواست که ضمن ایجاد مخزن برای ذخیره روانابهای سطحی، مطالعاتی برای بهره برداری اصولی از روانابها، جلوگیری از اتلاف آن و سوق دادن آنها برای اجرای طرحهای مدیریت شهری و درآمدزای شهرداری انجام دهد.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه مسیر خروجی برای طرحهای آبخوان داری بالادست گناباد از سمت کاخک در نظر گرفته نشده است باید در ۶ نقطه آبرفت و یا مکانی برای خروجی آب سیلاب در نظر گرفته شود.
بارش شدید باران و تگرگ یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه جاری موجب وقوع دو مورد سیلاب در گناباد شد و حجم زیاد رواناب از سمت کاخک و جاده کلات به سمت این شهر حرکت کرده و وارد برخی از زمین‌های کشاورزی محدوده مرکزی گناباد و بخشی از مناطقی مانند نوغاب، بهاباد، روستای مند، بیدخت، قصبه شهر شد و خسارتهای زیادی به بخشهای کشاورزی و دامداری این شهرستان وارد کرد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان