فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۶/۱۸

پاسخگویی مدیران استان خراسان رضوی به مشکلات مردم از طریق سامانه سامد

 


طبق روال هفتگی تعریف شده از ابتدای سال جاری تاکنون 104 مدیر ارشد استان از جمله استاندار محترم و معاونین ایشان , مدیران کل دستگاه های اجرائی استان ، فرمانداران و شهرداران مراکز شهرستان ها و 27 نفر از معاونان ادارات کل استان با حضور در سامانه سامد بصورت بر خط پاسخگوی مشکلات مردم شده‌اند.

پاسخگویی مدیران به مطالبات مردم در سامانه الکترونیکی ارتباط مردم با دولت با عنوان "سامد"  از سال ۹۶ در استان خراسان رضوی در دولت تدبیر و امید طراحی و راه‌اندازی شده که تاکنون در بسیاری از موارد بازتاب مثبتی در امیدآفرینی، افزایش اعتماد عمومی به کارگزاران دولت و کاهش تنش‌های اجتماعی در کشور به ویژه در استان خراسان رضوی به همراه داشته است.
از ابتدای امسال تعداد 776 تماس شامل 3722 دقیقه مکالمه انجام شده و  664 مورد از درخواست های مردمی برای پیگیری و حل مشکلات در سامانه ثبت شده و 112 مورد نیز همزمان پس از تماس تلفنی رفع مشکل و مشاوره شده است.
ساکنان این استان می‌توانند از طریق سامانه "سامد" با تلفن ۱۱۱ مشکلات خود را با مدیران و مسوولان دستگاه‌های اجرایی در میان بگذارند و طبق هماهنگی‌های انجام شده هر هفته سه یا چهار مدیر دستگاه اجرایی استان در استانداری خراسان رضوی حاضر شده و از طریق سامانه الکترونیکی "سامد" به صورت برخط پاسخگوی تماس‌های مردمی هستند.

در این راستا کسانی که در دریافت خدمات از دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی دچار مشکل هستند می‌توانند طبق هماهنگی و اطلاع رسانی انجام شده از طریق سامانه ۱۱۱ با مدیر ارشد آن دستگاه تماس گرفته و مشکلات و درخواست‌های خود را مطرح کنند، پرتال اطلاع رسانی ارتباطات مردمی استانداری خراسان رضوی زمان حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی را جهت اطلاع مردم از چند روز قبل به رسانه‌ها اعلام می‌کند.

علاوه بر مدیران کل، شخص استاندار و معاونان بخشهای مختلف استانداری نیز به مناسبتهای مختلف هر ماه یک بار در این برنامه شرکت می‌کنند و به پرسش ها و مشکلات مردم پاسخ می دهند . این سامانه در اوج کرونا نقش مهمی در برقراری ارتباط مردم و مدیران داشته است که بدون الزام به مراجعه حضوری ، شهروندان از طریق تلفن سه رقمی 111 از تماهی شهرها و روستاهای استان مشکلات و درخواست های خود را در گفت و شنود با استاندار و دیگر مدیران استان مطرح می کنند .

در مراسم امروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، مدیران کل حفاضت محیط زیست و منابع طبیعی و همچنین رئیس جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در برنامه حضور یافتند و به تماسهای تلفنی مردم استان پاسخ گفتند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
۱۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان