فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

زنگ خطر موج چهارم کرونا در گناباد به صدا در آمده است

فرماندار گناباد گفت: زنگ خطر موج چهارم کرونا در این شهرستان به صدا در آمده است و عادی انگاری مردم در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی این مساله را تشدید می‌کند.
 
حامد قربانی سه شنبه شب در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در گناباد افزود: به دنبال افزایش حجم سفرها و ورود مسافران نوروزی و ناقلان بیماری کووید ۱۹ از سایر نقاط کشور به این شهرستان، شیوع ویروس همه گیر کرونا زیادتر شد و تعداد مبتلایان و میزان موارد بستری در بیمارستان بهلول گنابادی و مراجعه به مراکز  درمانی افزایش یافت.
وی با اشاره به این که شهرهای اطراف گناباد در وضعیت نارنجی کرونا هستند و با استمرار وضعیت موجود رنگ این شهرستان هم به نارنجی تغییر می یابد ادامه داد: مردم و بخشهای مختلف جامعه باید با احساس مسوولیت بیشتر نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی و زدن ماسک در کاهش تبعات بیماری کووید ۱۹ نقش‌آفرین باشند و مانع از تغییر  رنگ وضعیت کرونایی این شهرستان شوند چون در غیر این صورت علاوه بر اعمال دوباره محدودیتهای کرونایی مشکلات زیادی برای مردم و کسبه ایجاد می شود.
فرماندار گناباد انجام بیماریابی علمی و شناسایی و معاینه  ۱۰ نفر از اطرافیان بیماران مبتلا به بیماری کووید ۱۹ توسط دانشگاه علوم  پزشکی این شهرستان را از اقدامات مهم در کاهش تبعات این بیماری دانست و خواستار اجرای استمرار طرح شهید سلیمانی توسط ناحیه مقاومت بسیج برای کاهش تبعات این  بیماری طی ۶ ماه آینده  شد.
قربانی افزود: همه فعالیتها و برنامه‌های نهادها و ادارات باید پیوست کرونا داشته باشد و علاوه بر الزام مسوولان و پرسنل دستگاههای اجرایی به استفاده از ماسک و رعایت پروتکلهای بهداشتی، خدمات  به ارباب رجوع باید مبتنی بر استفاده آنان از ماسک ارایه شود.
وی ادامه داد: همه بخشهای دولتی و خصوصی باید برنامه مدون برای کاهش تبعات بیماری کووید ۱۹ داشته باشند و نظارتهای مسوولان و دست اندرکاران ذیربط بر اماکن عمومی و اصناف به خصوص در ماه مبارک رمضان افزایش یابد و با متخلفان بهداشتی  به صورت قاطع برخورد شود و اجازه داده نشود عادی انگاری و فقدان توجه به رعایت پروتکلهای بهداشتی تبعات این بیماری را افزایش دهد.
او اهتمام  بیشتر متولیان فرهنگی به فرهنگ سازی و استفاده بیشتر از ظرفیت رسانه‌ها برای اطلاع رسانی عمومی جامعه نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی و افزایش نظارت بر سیستم حمل و نقل عمومی و روند جا به جایی مسافر در پایانه مسافربری این شهرستان را خواستار شد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : ۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان