فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۰۴

تودیع و معارفه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان

 
 
با حضور مهندس حامد قربانی فرماندار گناباد،  مهندس اسماعیلی معاونت ریاست سازمان جهاد کشاورزی، مهندس نوفرستی مسئول حراست سازمان و مهندس حاجی نژاد مسئول امور شهرستانها مراسم تودیع و معارفه مدیر جهاد کشاورزی در محل فرمانداری برگزار گردید.
 
فرماندار گفت: شهرستان گناباد در جغرافیایی اقلیمی استان خراسان رضوی دوررترین شهرستان به مرکز استان خراسان رضوی است که دارای دو اقلیم کوهستانی و کویری می‌باشد و تفاوت طبیعت در شهرستان باعث شده سیاست های متفاوتی در حوزه های مختلف کشاورزی را داشته باشیم.
 
وی ادامه داد:  مهمترین مشکلی که در شهرستان وجود دارد پیش روی سفره های آب شور به سمت آب شیرین می باشد.
 
فرماندار افزود:  در حال حاضر ۴۹۹ رشته قنات در سطح شهرستان وجود دارد که بیشترین قنوات استان را در سطح شهرستان داریم.  بیش از ۴۵ درصد اقتصاد مردم در شهرستان کشاورزی و دامپروری است که در حوزه شیر و گوشت سفید رتبه دوم استان هستیم و امیدواریم با تدابیری که در تکمیل زنجیره ها شکل می گیرد به رتبه های بالایی دست پیدا کنیم.
 
قربانی ادامه داد:۲۲۰ تن روزانه تولید شیر در شهرستان داریم که ۴۵ تن آن در  شهرستان استحصال می‌شود و الباقی به سایر شهرها و استانها ارسال می شود که متاسفانه ارزش افزوده واقعی آن به دست دامدار، کشاورز و سرمایه گذار نمی رسد.
 
وی خاطرنشان کرد: در زمینه آب بیش از ۱۱۰ کیلومتر لوله انتقال آب را توانسته ایم در سطح شهرستان جذب نماییم و این روند همچنان ادامه دارد تا بتوانیم منابع آبی به نفع تولید و محصولات کشاورزی را مدیریت کنیم.
 
وی گفت: بیش از ۱ تن خرید تضمینی زعفران در شهرستان داشته ایم که این نشان دهنده پویایی مجموعه کشاورزی گناباد است.
 
درپایان از زحمات ۳۰ ساله آقای حسین زاده که به افتخار بازنشستگی نائل آمدند به رسم یادبود تقدیر و تشکر شد و آقای غفوری به عنوان مدیر جهاد کشاورزی معرفی شد.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : ۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان