فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۰۴

فرماندار گناباد: افزایش تستهای مثبت کرونا زنگ خطر را به صدا درآورده است

 
فرماندار گفت: افزایش تستهای مثبت کرونا زنگ خطر را در این شهرستان به صدا درآورده و در این شرایط عادی انگاری مردم در رعایت پروتکلهای بهداشتی موحب افزایش تبعات بیماری فوق در جامعه می شود.
 
حامد قربانی یکشنبه شب در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا گناباد افزود: با وجود کاهش آمار بستری مبتلایان بیماری کووید 19 ولی موارد تستهای مثبت کرونا در این شهرستان افزایش یافته و مردم باید از هرگونه عادی انگاری در رعایت پروتکلهای بهداشتی بپرهیزند.
 
وی ادامه داد: تغییر وضعیت گناباد از نظر شیوع ویروس همه گیر کرونا موحب افزایش و یا بازگشت محدودیتها می شود.
 
فرماندار گناباد گفت: برگزاری هر گونه مجالس عروسی در منازل و آیین ترحیم در مساجد همچنان ممنوع است و مسوولان ذیربط و دهیاران و شوراهای اسلامی و بخشداران باید نظارت بیشتری در این زمینه در مناطق شهری و روستاها داشته باشند.
 
وی اظهار داشت: همچنین هر گونه خروج افراد مبتلا به کرونا و تحت درمان از قرنطینه در منازل حتی برای خرید ضروریات و ملزومات زندگی و خانواده  ممنوع است و این اقدامات باید طبق دستورالعمل ستاد کرونا توسط  فعالان قرارگاه شهید سلیمانی انجام شود.
 
وی گفت: افراد مبتلا به کرونا در صورت خروج از قرنطینه خانگی به ازای هر روز دو میلیون ریال جریمه می شوند.
 
وی ضمن تاکید بر برخورد قهری و قاطع با افرادی که مسائل پیشگیرانه ستاد مقابله با کرونا و پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی کنند، خواستار افزایش نظارت میدانی فرماندهی انتظامی و اتاق اصناف بر اعمال محدودیتهای تردد در ساعت 21 الی چهار بامداد و همچنین شیفت بندی برای واحدهای صنفی خوارو بار و سوپرمارکتها در میدان آزادگان به دلیل افزایش رفت و آمد و تردد شهروندان و وسائل نقلیه در این منطقه شد.
 
قربانی خواستار افزایش استفاده از ظرفیت دوربینهای مدار بسته شهری بر روند نظارت بر تردد خودروها در این ساعات در مناطق شهری و تشکیل ستاد کرونا در مناطق روستایی گناباد شد.
 
وی همچنین بر افزایش رعایت پروتکلهای بهداشتی در مطبهای پزشکان و داروخانه ها برای کاهش ازدحام مراجعان تاکید کرد.
 
فرماندار گناباد با انتقاد از دریافت وجه نقد و استفاده نکردن از دستگاههای کارت خوان در برخی مطبهای پزشکان گناباد گفت: این اقدام در هر شرایط و از جمله در زمان شیوع ویروس همه گبر کرونا درست نیست و در همه مطبها بابد دو و با سه دستگاه کارت خوان برای کاهش زمان ارایه خدمات به ببماران نصب شود.
 
وی با اشاره به محدودیتهای برگزاری تورهای گردشگری و بازدید قنات جهانی قصبه گناباد به دلیل شیوع ویروس همه گیر کرونا گفت: اقامت گاههای بوم گردی باید با نظارت مسوولان ذیربط و بهداشت با رعایت پروتکلهای بهداشتی فعالیت داشته باشند.
 
وی با تاکید بر لزوم پرهیز از سفرها و حضور در اجتماعات غیرضروری از گنابادیهای ساکن سایر شهرستانهای استان خراسان رضوی و کشور درخواست کرد: به دلیل مخاطرات بیماری کووید 19 از سفر به این شهر بپرهیزند.
 
فرماندار گناباد گفت: جمعه بازار این شهر که هفته گذشته به دلیل رعایت نکردن موازین و پروتکلهای بهداشتی تعطیل شده بود،  از این هفته تنها با حضور 30 غرفه فروشندگان بومی و با رعایت کامل این پروتکلها و با نظارت فرماندهی انتظامی دایر می شود و از حضور افراد بدون ماسک به آن باید جلوگیری شود.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : ۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان