فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

فرماندار گناباد: با تخلف در اجرای محدودیت های کرونایی برخورد می شود

 
 فرماندار گناباد گفت: با هر گونه تخلف در اجرای مصوبات و محدودیتهای کرونایی طی دو هفته ابتدایی آذر ماه جاری با قاطعیت برخورد می‌شود.
 
حامد قربانی روز پنجشنبه طی نشست خبری افزود: حفظ سلامت عمومی مهمترین اولویت ما است و واحدهای صنفی که این مصوبات را رعایت نکنند مهر و موم می‌شوند.
 
وی ادامه داد: بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در محدودیتهای کرونایی مشاغل طی دو هفته آینده، فقط واحدهای صنفی گروه شغلی یک مجاز به فعالیت هستند و با سایر گروههای صنفی که بر خلاف این مصوبات فعالیت داشته باشند برخورد می شود.
 
فرماندار گناباد گفت: هدف از اجرای محدودیتهای کرونایی کاهش تبعات شیوع ویروس کرونا است و همه آحاد جامعه و رده های شغلی باید با حساسیت خاصی به رعایت مسائل پیشگیرانه و پروتکلهای بهداشتی اهتمام داشته باشند و همه باید در برابر سلامت عمومی جامعه مسوولیت پذیر باشیم.
 
وی افزود: همزمان با اجرای محدودیتهای کرونایی طرح آمرین سلامت با همکاری بسیج اجرا می شود و از ظرفیت بسیج برای راهنمایی مردم و اصناف به رعایت مسائل پیشگیرانه و پروتکلهای بهداشتی استفاده می شود.
 
قربانی ادامه داد: تمامی مدارس و فعالیتهای آموزشی و فرهنگی و حوزه های علمیه در مدت اجرای محدودیتهای کرونایی تعطیل هستند و فعالیتهای آموزشی مدارس به صورت مجازی ادامه می یابد.
 
وی گفت: اگر اعمال این محدودیتها موجب کاهش تبعات شیوع کرونا نشود این محدودیتها و تعطیلی اصناف افزایش می‌یابد و بر این اساس ورود و خروج خودروها در شهرها ممنوع است و متخلفان به ازای هر یک روز تخلف مشمول ۱۰ میلیون ریال جریمه می شوند.
 
فرماندار گناباد افزود: همچنین طرح غربالگری افراد در زمینه بیماری کووید ۱۹ با قوت ادامه می یابد و  اشخاصی که جواب آزمایش کرونای آنان مثبت است باید به مدت دو  هفته تحت درمان و قرنطینه  خانگی  قرار داشته باشند و افرادی که این بیماری خود را کتمان کنند و در سطح شهر تردد داشته باشند به ازای هر روز دو میلیون ریال جریمه می شوند.
 
وی ادامه داد: با توجه به افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در  این شهرستان و با هدف افزایش ظرفیت بستری، مجوز راه اندازی بیمارستان دوم بیماران کرونایی در بیدخت  گناباد اخذ شده و این مکان در حال تجهیز است و در آینده نزدیک فعالیت خود را آغاز می کند.
 
قربانی همچنین از پرداخت ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی کرونا در قالب ۹۰۰ فقره به مشاغل آسیب دیده در این شهرستان از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون خبر داد و گفت: مجموع منابع این بخش قابلیت افزایش تا ۱۸۰ میلیارد  ریال را دارد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : ۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۹۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۳ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۸۷ نفر
کل بازدیدکنندگان ۷۰۴۰۸۸ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۸ نفر
آماربازدیدکنندگان