فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

توسعه زیرساخت ها و اشتغال دستاورد مهم دولت در گناباد

 
فرماندار گناباد توسعه زیرساختها در بخشهای مختلف و حمایت از تولید و صیانت از اشتغال را مهمترین دستاورد دولت دوازدهم طی سالجاری در این  شهرستان دانست.
 
قربانی گفت: گامهای بلندی برای حفظ و صیانت از اشتغال موجود آن هم در شرایط سخت ناشی از جنگ اقتصادی و تحریمهای ظالمانه دشمنان  با اهتمام مسوولان و دولتمردان در گناباد برداشته شده است که نوید بخش توسعه و رونق اقتصادی منطقه است.
 
وی افزود: سهمیه امسال گناباد برای ایجاد اشتغال ۷۶۳ نفر است و با اهتمام مسوولان ذیربط از ابتدای امسال تاکنون ۶۳۵ نفر از این تعداد محقق و ۵۵۶ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان ذیربط پرداخت شد.
 

وی اضافه کرد: طرح فرآورده های آرا سیلیس گناباد هم با پیشرفت مطلوب ۸۵ درصدی در حال اجرا است.

فرماندار گناباد گفت: با توجه به ظرفیتهای عظیم معادن این شهرستان این طرح در زمینه تولید سلیس و شمش‌های منیزیم اجرا می‌شود که پس از بهره‌برداری توسعه و رونق اقتصادی و ارزش افزوده بسیار برای گناباد خواهد داشت و اشتغال منطقه را متحول می کند.

قربانی افزود: خط ریلی یونسی به گناباد به عنوان قطعه نخست طرح راه آهن مشهد به زاهدان به طول ۵۸ کیلومتر تاکنون ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۵۴۰ میلیارد ریال برای اجرای آن هزینه شده است.
 
وی اضافه کرد: احداث  فرودگاه گناباد هم با پیشرفت فیزیکی ۸۷ درصد در حال اجراست و تاکنون ۳۰۰ میلیارد ریال برای ساخت و اجرای آن هزینه شده است و تلاش می شود که تا دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.
 
فرماندار گناباد گفت: عملیات گازرسانی به واحدهای صنعتی این شهرستان تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و ۳۷ واحد صنعتی تاکنون از نعمت گاز برخوردار شدند و گازرسانی به روستاهای گیسور و چاه بخشی این شهرستان هم در دست اجراست و تا زمستان امسال تکمیل و به بهره برداری می رسد.
 
قربانی افزود: گازرسانی به پنج روستای بخش کاخک که از چندی قبل متوقف شده بود با تلاش مسوولان ذیربط و پیگیری های نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی به جریان افتاد و امیدوارم که طی امسال مردم این مناطق از نعمت گاز طبیعی برخوردار شوند.
 
وی همچنین از اختصاص ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای لایروبی قنوات، اجرای طرحهای آبیاری نوین بخش کشاورزی و اصلاح و توسعه شبکه روشنایی شهری و روستایی گناباد از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
 
فرماندار گناباد گفت: در این برهه زمانی که در سخت ترین شرایط اقتصادی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و با وجود اهتمام مسوولان برای خدمات به مردم برخی به دنبال ناکارآمد جلوه دادن دولت دوازدهم و نظام جمهوری اسلامی هستند و با این اقدام خود آب به آسیاب دشمن می ریزند.
 
قربانی افزود: این افراد یا شرایط را درک نمی کنند و یا با نظام وانقلاب اسلامی دشمنی دارند ولی با عزم جدی نظام و دولتمردان از این شرایط عبور می کنیم.
 
وی با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری ادامه داد: معظم له به صراحت عنوان کردند که من اعتقاد ندارم که مسوولان در زمینه اقتصادی تلاش نمی کنند بلکه تلاشهای خوبی در برخی بخشها انجام شده است و رهبر معظم انقلاب حضور مدیران قوی و خستگی ناپذیر را برای عبور از این شرایط لازم دانستند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : ۲۳۹۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۸۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۳ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۰۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۶۹۳۵۱۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۱ نفر
آماربازدیدکنندگان