فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۰۴

گفتگو با خبرنگار تسنیم در خصوص آخرین وضعیت کرونا در گناباد

مهندس حامد قربانی فرماندار گناباد در گفتگو با خبرنگار تسنیم در خصوص آخرین وضعیت کرونا در این شهرستان اظهار داشت: مسئولین در حوزه کرونا حساسیت های لازم را درک کرده اند و امیدواریم با همکاری همه جانبه از پیک چهارم کرونا گذر کنیم.
 
وی افزود: از ابتدای کرونا تعداد 271 نفر فوتی داشته ایم که این افراد با یک سهل انگاری در بین ما رفته اند و 6 هزار تست انجام شده که روند افزایش تعداد تست های مثبت جای نگرانی برای ما ایجاد کرده است.
 
رئیس ستاد پیشگیری از کرونا گناباد تصریح کرد: باید خانواده مسئولین الگو باشند و بحث رعایت پروتکل های بهداشتی را خودمان زودتر از مردم انجام دهند و با توجه به گسترش ویروس انگلیسی در برخی استان ها باید مراقبت ها جدی تر گرفته شود.
 
فرماندار گناباد در خصوص تعطیل شدن جمعه بازار این شهر نیز اظهارکرد: این مصوبه در جلسه قبلی ستاد پیشگیری کرونا شهرستان به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گرفته و در جلسه اخیر مصوب گردیده جمعه بازار در 30 غرفه با فواصل 10 متری و با حضور غرفه داران بومی فعال خواهد شد.
 
قربانی ادامه داد: متاسفانه شاهد کاهش ضریب استفاده مردم از ماسک هستیم که عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم باعث تغییر رنگ در شهرستان خواهد شد و این موضوع محدودیت هایی را بهمراه خواهد داشت که خسارت های برای صنوف دارد.
 
وی افزود: طرح شهید سلیمانی بسیار موفق عمل کرده و تاکنون 654 مورد کار شخصی، 774 بسته معیشتی ،200 مورد کار در منزل و 5500 مورد امر به معروف انجام شده است و از این قرارگاه انتظار داریم بحث قرنطینه را جدی بگیرند و با افرادی که قرنطینه را رعایت نمی کنند باید برخورد و جریمه 200 هزار تومانی اعمال شود.
 
فرماندار گناباد تاکید کرد: دورهمی های خانوادگی باعث افزایش تعداد مبتلایان شده و باید قانون منع تردد از ساعت 9 تا 4 صبح جدی تر اعمال شود و در این حوزه از ظرفیت دوربین های مدار بسته استفاده کنیم.
 
قربانی عنوان کرد: از همشهریان گنابادی ساکن در شهرهای دیگر خواهش داریم امسال در ایام عید به شهرستان مسافرت نکنند و سلامت همشهریان در اولویت بر همه چیز است.
 
وی ادامه داد: در چند هفته گذشته 100 مورد نظارت بر تدفن کرونایی ها صورت گرفته و 4 مورد پلمپ صورت و 127 مورد اخطار کتبی و حتی یک مورد معرفی به حوزه قضایی داشته ایم.
ا


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : ۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان