فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

۱۱۳ میلیارد ریال تسهیلات به آسیب دیدگان کرونا در گناباد پرداخت شد

 
 فرماندار گناباد از پرداخت ۱۱۳ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال تسهیلات حمایتی به آسیب دیدگان کرونا در این شهرستان طی پنج ماه گذشته خبر داد.
 
حامد قربانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تسهیلات در قالب دو هزار و ۱۵۶ پرونده به متقاضیان دارای شرایط، پرداخت شد.
 
وی ادامه داد: ۷۰۵ پرونده دیگر هم با اعتبار ۱۰۴ میلیارد و ۹۱۰ میلیون ریال برای پرداخت در اختیار بانکهای عامل قرار دارد و بانکها باید پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا را در اولویت اقدامات خود قرار دهند تا به طور کامل جذب و پرداخت شوند.
 
فرماندار گناباد گفت: با وجود شرایط حساس و خطرناک شیوع ویروس همه گیر کرونا و افزایش موارد ابتلا و بستری و فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در سطح جامعه ، میزان استفاده مردم این شهرستان از ماسک از ۸۲ درصد طی ماههای گذشته هم اکنون به ۶۰ درصد کاهش یافته است و مدیران و پرسنل ادارات علاوه بر الزام خود به استفاده از ماسک در محیط اداری از ارایه خدمات به ارباب رجوع فاقد ماسک خودداری و رسانه ها هم در قالب اخبار و گزارشها خطرات و تهدیدهای ناشی از رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی را برای مردم تبیین کنند.
 
قربانی افزود: بیش از چهار هزار آزمایش کرونا تاکنون در گناباد از متقاضیان و موارد مشکوک گرفته شده و هزینه هر آزمایش پنج میلیون ریال است و در مجموع ۲۰ تا ۲۵ میلیارد ریال بدین منظور هزینه شده است و هزینه درمان هر بیمار کرونای به طور متوسط ۵۰ تا ۱۵۰ میلیون ریال است.
 
وی تاکید کرد: با یک پیشگیری ساده و رعایت پروتکلهای بهداشتی این هزینه ها به مراتب کاهش می‌یابد ولی هم اکنون مبالغی که باید صرف توسعه و عمران شهری شود برای هزینه های سنگین درمان بیماری کووید ۱۹ اختصاص می یابد.
 
فرماندار گناباد گفت: در شرایطی که آمار فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در شهرستانهای مجاور گناباد زیاد است و تنها در نیشابور ۶۰۰ نفر تاکنون بر اثر این بیماری جان خود از دست دادند با ارایه خدمات مطلوب درمانی در گناباد آمار تلفات این بیماری به مراتب کمتر است.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : ۵۶۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۱۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۰۳ نفر
کل بازدیدکنندگان ۶۹۳۵۵۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۶ نفر
آماربازدیدکنندگان