فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۳/۰۱

فرماندار گناباد: برخی مدیران بانکهای این شهرستان دغدغه اشتغال ندارند

 
 فرماندار گناباد با انتقاد از عملکرد تعدادی از بانکهای این شهرستان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی گفت: برخی مدیران بانکها دغدغه اشتغال و کارآفرینی ندارند.
 
حامد قربانی روز پنج شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گناباد با اشاره به اینکه جهش تولید به عنوان شعار نامگذاری امسال و اشتغال و کارآفرینی در برخی از بانکهای گناباد جدی گرفته نشده است افزود: اگر مدیر بانکی روحیه جهادی و دغدغه اشتغال ندارد جای خود را به مدیر دیگری که در این خصوص دغدغه مند است بدهد.
 
وی ادامه داد: در شرایطی که مکاتبات از طریق سیستمهای اداری و رایانه ای از مرکز به همه شهرستانها ابلاغ می شود و قوانین در همه جا یکسان است این پذیرفتنی نیست که مدیر بانکی عنوان کند که دستور العمل به آنان ابلاغ نشده است.
 
فرماندار گناباد بوروکراسی اداری را مشکل و مانع تولید دانست و گفت:عمده اعضای کارگروه اشتغال و مسوولان ذیربط ادارات گناباد پرونده های اشتغال و کارآفرینی را در فرصت زمانی کوتاهی آماده کرده و برای اخذ تسهیلات به بانکها ارسال می کنند ولی در برخی بانکها به دلیل نبود روحیه و دغدغه مندی اشتغال در مدیران آنها پرونده ها معطل می ماند.
 
قربانی افزود: روسای بانکهای دولتی موظف به اهتمام و همکاری بیشتر در جهت اشتغال و کارآفرینی هستند و بانکهای غیر دولتی هم باید جدیت بیشتری در این زمینه داشته باشند.
 
وی ادامه داد: نامگذاری امسال به عنوان جهش تولید توسط رهبر معظم انقلاب با افزایش ۱۰ برابری تولید محقق می شود و باید با هم افزایی همه مسوولان و دست اندرکاران مربوطه و فعالان اقتصادی بخش خصوصی در این مسیر گامهای موثری برداشته شود.
 
فرماندار گناباد گفت: حمایت از فعالیتهای اقتصادی خرد و افراد متخصص با سرمایه کم باید محور توجه مسوولان ذیربط و کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گناباد قرار گیرد.
 
قربانی افزود: تعداد معینهای اقتصادی گناباد از سه معین در ابتدای تفاهم نامه اقتصادی مثلث توسعه اقتصادی هم اکنون به ۹ معین افزایش یافته است و بیشتر معینهای جدید بومی منطقه هستند.
 
وی ادامه داد: معینهای اقتصادی بومی نسبت به معینهای اقتصادی غیر بومی تاکنون عملکرد بهتری داشته‌اند.
 
فرماندار گناباد با قدردانی از عملکرد نماینده فعلی گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص پیگیری مباحث و طرحهای اقتصادی و با اشاره به وعده ایجاد پنج هزار فرصت شغلی در این شهرستانها توسط نماینده منتخب ابراز امیدواری کرد: از این ظرفیت برای رونق اقتصادی منطقه بهره لازم گرفته شود.
 
قربانی همچنین از پرداخت ۷۹۴ میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغال زایی با ظرفیت ایجاد اشتغال دو هزار و ۱۴۴ نفر طی سال گذشته در گناباد خبر داد و از مدیران دستگاههای اجرایی  و نهادهای حمایتی خواست که در ایجاد بسترهای اشتغال و کارآفرینی در بخشهای مختلف و از جمله پنلهای خورشیدی از ظرفیتها و توانمندیهای این شهرستان استفاده کنند.
 
وی ادامه داد: جلوگیری از تبعات منفی و تاثیرپذیری کرونا بر روند تولید رویکرد مهم مسوولان این شهرستان است.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان