فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۲/۳۰

فرماندار گناباد بر تشکیل بانک اطلاعاتی آسیب دیدگان کرونا تاکید کرد

 
 فرماندار گناباد بر ایجاد بانک اطلاعاتی به منظور انسجام و وحدت رویه و پرهیز از موازی کاری در حمایت از نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا در این شهرستان تاکید کرد.
 
حامد قربانی روز دوشنبه در جلسه شورای مشارکت‌های عمومی گناباد گفت: برای کسب اطلاعات دقیق و شفاف از افراد متقاضی و نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا و جلوگیری از پراکنده کاری موسسات خیریه و نهادهای حمایتی در حمایت از این افراد باید بانک اطلاعاتی متشکل از اطلاعات همه نیازمندان واقعی ایجاد و مشخصات آنان و تمامی اقدامات و توزیع اقلام حمایتی و مشخصات استفاده کنندگان از آنها در آن ثبت شود.
 
وی تخصصی شدن کمک‌های مردمی متناسب با نیازهای واقعی و تشکیل موسسات خیریه تخصصی را حلقه مفقوده حمایت از نیازمندان در گناباد دانست و افزود: به دلیل نبود بانک اطلاعاتی جامع در این شهرستان برخی خانواده‌ها پنج مرحله بسته‌های کمک معیشتی دریافت کرده ولی توانایی پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز را ندارند.
 
فرماندار گناباد راه‌اندازی موسسات خیریه تخصصی برای تامین هزینه‌های درمان بیماران خاص و سرطانی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: برخی خانواده‌های دارای این بیماران قادر به تامین هزینه‌های دارویی آنان نیستند و مراکز خیریه باید با شناسایی افراد نیازمند متناسب با محرومیت و نیاز واقعی در رفع مشکلات آنان بکوشند.
 
وی گفت: فرهنگ مشارکت در گناباد نهادینه شده است ولی به دلیل نبود رویکرد تخصصی نقاط مفقوده‌ای در تامین نیازمندی‌های محرومان وجود دارد که با نگاه تخصصی و جامع می‌توان برای رفع این مشکلات برنامه منسجمی تدوین کرد.
قربانی افزود: در بانک اطلاعاتی علاوه بر ثبت مشخصات افراد و ایجاد وحدت رویه مراکز خیریه و توزیع کمک‌های مردمی و نهادهای حمایتی در مسیر نیازهای واقعی افراد، نقاط ضعف و قوت این اقدامات شناسایی و با شناخت گروه‌های هدف بخشی از منابع اعتباری سالانه برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در این شهرستان به حمایت از نیازمندان تخصیص می‌یابد.
 
وی ادامه داد: باید با برنامه ریزی صحیح، اختصاص سبد کالا به افراد نیازمند و آسیب دیدگان کرونا از مسیر اصلی خود منحرف نشود و به نیازمندان واقعی داده شود.
 
فرماندار گناباد با بیان اینکه برخی صنوف و اشخاص و متصدیان واحدهای صنفی به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل و با مشکلات اقتصادی بسیار مواجه شدند و حتی توانایی تامین اجاره بهای مغازه و واحد مسکونی خود را ندارند، خواستار مشارکت مراکز خیریه، مردم و خیران در این زمینه شد.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان