فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۷/۱۵

مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای با حضور فرماندار

مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان با حضور مهندس حامد قربانی فرماندار شهرستان، حجت الاسلام صادقی امام جمعه، مهندس رحیمی گل خندان مدیرکل آموزش و فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی، مسیولین ادارات در محل مرکز آموزش فنی و حرفه ای دیزل شرق برگزار گردید.
فرماندار گفت: طبق برنامه ششم توسعه و همچنین سیاست هایی که دولت در زمینه آموزش فنی و حرفه‌ای داشته است، ما شاهد ثمرات این برنامه هستیم.

 قربانی افزود: از سوی جوانان بالاخص دانشجویان، استقبال خوبی از مراکز مهارت آموزی و فنی حرفه‌ای انجام شده و تعامل خوبی بین مجموعه دستگاه فنی و حرفه ای و سایر دانشگاه‌ها وجود دارد.

ایشان گفت: امروزه چنانچه اگر کسی مهارتی را یاد نداشته باشد نمی تواند در جامعه زندگی بکند، اهمیت مهارت آموزی و بسنده کردن به تحصیلات آکادمیک باعث می شود که با مشکل روبرو بشویم.

وی ادامه داد: تعدد دانشگاه های شهرستان، فرصت خوبی است تا از ظرفیت ۱۲ هزار دانشجو در سطح شهرستان استفاده بهینه ای بشود و در کنار تحصیلاتشان مهارتی را یاد بگیرند.

فرماندار خاطرنشان کرد: در مجموعه های اقتصادی ما آزمون و خطا خیلی پر هزینه است، بهترین جایی که افراد بتوانند آموزش ببینند، مراکز فنی و حرفه ای است که از ابتدایی ترین آموزش ها تا تخصصی ترین آموزش ها را ارائه می کند.

وی ادامه داد: مهارت آموزی باید به عنوان یک فرهنگ نهادینه شود تا جلوی مشکلات اقتصادی را بگیریم و اجازه ندهیم سرمایه ها به دلیل  آزمون و خطاهای انسانی دچار مشکل شوند.

فرماندار اذعان داشت: تمام دستگاه های اجرایی مجموعه شهرستان باید از فرصت فنی و حرفه ای استفاده کنند. نمی توان گفت دستگاه اجرایی وجود دارد که هیچ ارتباطی با مجموعه فنی و حرفه ای ندارد. اکثر ارگان ها اعم از جهاد کشاورزی، کمیته امداد، بهزیستی ورزش و جوانان، دانشگاه‌های و آموزش و پرورش و ... به نحوی می توانند ارتباط کارآمدی با فنی و حرفه ای بگیرند.

وی افزود: تسهیلاتی که به افراد پرداخت می شود نیز باید بر اساس مهارت آنان اعطا گردد.

قربانی افزود: شهرستان در حوزه فنی و حرفه سرآمد است و الحمدالله کارگاه ها و آموزش های متعددی که دارد نشان از توجه جدی اداره کل فنی و حرفه ای دارد که جای تقدیر و تشکر را دارد.

فرماندار به نامگذاری سال جاری به سال رونق تولید اشاره کرد و افزود: رونق تولید احتیاج به نیروی ماهر کاری دارد که بتواند جلو خیلی از معضلات و مشکلات را بگیرد و تولید را افزایش بدهد تا به نحوی برنامه‌ریزی مناسب در راستای اشتغال زایی را پیش ببرد.

فرماندار از زحمات مهندس علیخانی مدیر سابق مجموعه فنی و حرفه ای و همکارانشان که در حوزه اشتغال و تسهیلات و توسعه شهرستان فعال بودند، تقدیر و تشکر نمود.
در این مراسم از زحمات مهندس علیخانی به رسم یادبود تقدیر و تشکر گردید و مهندس مروج به عنوان رییس جدید فنی و حرفه ای گناباد معرفی شد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان