فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۷/۱۵

دیدار فرماندار با رییس و کارکنان شبکه دامپزشکی به مناسبت هفته دامپزشکی

مهندس حامد قربانی فرماندار با دکتر متقی رئیس دامپزشکی و کارکنان ایشان به مناسبت هفته دامپزشکی دیدار نمود.
مهندس حامد قربانی فرماندار شهرستان گناباد روز دامپزشکی را به حاضرین در جلسه تبریک گفت و از خانواده بزرگ دامپزشکی شهرستان در حوزه دولتی و خصوصی که موضوعات را به صورت فعال و روزآمد پیگیری می‌کنند تقدیر و تشکر نمود و خاطر نشان کرد:  الحمدالله نتایج ارزنده را در آمارهایی که وجود دارد در سلامت محصولات دامی و لبنی شاهد هستیم.
 
 فرماندار با اشاره به شعار امسال دامپزشکی گفت: شعار "دامپزشکی در خدمت بهداشت و امنیت غذایی"، زندگی را برای ما تداعی می‌کند و شاهد اهمیت این موضوع هستیم‌.
 
قربانی اظهار داشت: شهرستان گناباد شهرستانی است که فاصله جغرافیایی آن تا مرکز استان بسیار دور است و ما ورودی استان خراسان رضوی از استان‌های پرخطر سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و کرمان هستیم و در معرض آسیب های متعددی قرار داریم  از جمله مواد مخدر، قاچاق کالا و ارز و بحث دام آلوده ای که وارد شهرستان می‌شود. وی ادامه داد: حضور به موقع و روزآمد دامپزشکی باعث شده این خطرات از مجموعه استان و کلان شهرها دور بشود.
 
 ایشان به قدمت دامپزشکی شهرستان اشاره کرد و افزود: در شهرستان گناباد، به عنوان یک شهرستان قدیمی و غنی از حیث تاریخی، وجود دستگاه‌هایی مانند دامپزشکی جز موارد لازم و ابتدایی است و ما باید از این ظرفیت ها، بهره تمام و کمال را داشته باشیم.
 
وی ادامه داد: تفاهم نامه معین های اقتصاد مقاومتی در راستای اجرای الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی با حضور استاندار خراسان رضوی به امضاء رسید و شرکت شیر پگاه برای روستاهای حاجی آباد، بهاباد و روشناوند انجام شده است و با توجه به تولید شیر در این روستاها می توانیم با استفاده از ظرفیت و تکنولوژی شرکت شیر یک فرآوری مناسب برای محصولات لبنی منطقه داشته باشیم.
 
فرماندار افزود: در حوزه کشتارگاه ما در شهرستان گناباد شدیداً دچار مشکل هستیم. کشتارگاه جدید را با جدیت پیگیری می‌کنیم و یک کشتارگاه جدید هم شرکت مرغداران مشتکل ورود پیدا کرده است که در بهمن ماه امسال امیدوار هستیم که افتتاح شود تا هم بر کیفیت مرغ تولیدی منطقه موثر بوده و هم زنجیره‌ای در حوزه تولید و پرورش توزیع منطقه داشته باشیم.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان