فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۳/۲۲

توسعه کشت های گلخانه ای حلقه مفقوده برنامه های کاهش بیکاری در گناباد است

برگزاری جلسه ستاد گلخانه ای در راستای رونق تولید و ساماندهی گلخانه های بلااستفاده با حضور مهندس حامد قربانی فرماندار شهرستان گناباد در محل سالن اجتماعات شهدای دولت فرمانداری برگزاری شد.

 فرماندار گناباد گفت: با توجه به ظرفیتهای بخش کشاورزی این شهرستان از جمله در زمینه تولیدات گلخانه ای، توسعه این کشتها در برنامه های کاهش بیکاری در این شهرستان به فراموشی سپرده شده است.

حامد قربانی روز چهارشنبه در جلسه برنامه ریزی توسعه کشتهای گلخانه‌ای در گناباد با اشاره به ظرفیت این شهرستان در زمینه قنوات و تأمین منابع آب افزود: باید این ظرفیت در مسیر اشتغال و کارآفرینی دانش آموختگان بخش کشاورزی و افراد متقاضی دارای شرایط جهت دهی شود.
وی اظهار داشت: با وجود توان بسیار گناباد در توسعه کشتهای گلخانه‌ای از این ظرفیت برای توسعه و رونق اقتصادی شهرستان بهره لازم گرفته نشده و باید با ایجاد گلخانه های ۳۰۰ متر مربعی یا با متراژ کم، روان سازی پرداخت تسهیلات و کاهش بوروکراسی های اداری برای توسعه کمی و کیفی این کشتها و افزایش سهم آنها در ارتقای سرانه اشتغال و کارآفرینی جوانان جویای کار تلاش نمود.
وی گفت: توسعه کشتهای گلخانه ای ضمن ایجاد فرصت اشتغال و کارآفرینی برای متقاضیان و جوانان جویای کار، محصولات کشاورزی ارگانیک و سالم در اختیار مردم قرار می دهد و اقشار مختلف نیز از مواهب آن برخوردار می شوند.
قربانی پرداخت بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی طی یک سال گذشته در گناباد را یادآور شد و افزود: بیشترین میزان انحراف در هزینه این تسهیلات مربوط به بخش کشاورزی است که به دلیل گستردگی فعالیت، قابلیت نظارت کامل را ندارد ولی با پرداخت تسهیلات به متقاضیان احداث گلخانه ها به خصوص با وسعت کم ضمن جلوگیری از انحراف در هزینه می‌توان برای رونق اقتصادی منطقه گام های مؤثر برداشت.
وی با اشاره به تاکیدات وزیر جهاد کشاورزی در دیدار اخیر با مسئولان گناباد، با اعلام حمایت کامل از متقاضیان احداث گلخانه، این امر را نشانگر توجه خاص دولت دوازدهم به توسعه اشتغال و کارآفرینی و استفاده از ظرفیت های بخش کشاورزی در این زمینه دانست.
 
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان