فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی
فرماندار شهرستان گناباد

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۳/۲۱

فرماندار : توسعه صنایع بسته بندی ضرورت رونق کشاورزی گناباد است

 

 فرماندار گناباد توسعه کمی و کیفی صنایع بسته بندی و کاهش دیوان سالاری را ضرورت توسعه و رونق بخش کشاورزی این شهرستان دانست.
 
حامد قربانی  در حاشیه نشست بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی گناباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل کشاورزی این شهرستان، خام فروشی یکی از معضلات مهم این بخش به شمار می‌رود و افزون بر ۸۰ درصد تولیدات کشاورزی و دامی گناباد به صورت خام به دیگر نقاط استان خراسان رضوی و کشور ارسال می‌شود.
 
وی ادامه داد: اصلاح زنجیره ارزش افزوده به نفع کشاورزان و دامداران منطقه و جلوگیری از خام فروشی و افزایش میزان بهره وری با استفاده از مدیریت منابع آب و کشتهای مناسب در اولویت اقدامات مسئولان و دست اندر کاران کشاورزی گناباد طی سال کنونی قرار دارد.
 
فرماندار گناباد یکی دیگر از تنگناهای مهم بخش کشاورزی گناباد را بوروکراسی در انجام فعالیت‌های اداری ذکر کرد و گفت: برای کاهش این مشکل افزایش اختیارات بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های سرمایه گذاران برای توسعه و رونق اقتصادی و حمایت از آنها در بخش صنایع بسته بندی از ضرورت‌های مورد توجه فعالان این بخش محسوب می‌شود.
 
قربانی افزود: برنامه ریزی بلند مدت برای اجرای طرح‌های منطقه‌ای از دیگر رویکردهای مهم کاهش تنگناهای بخش کشاورزی گناباد به شمار می‌رود.
 
وی ادامه داد: بخش کشاورزی با وجود ظرفیت‌های بسیار فقط ۲۹.۴ درصد سهم شاغلان گناباد را به خود اختصاص داده است و این شهرستان از نظر شاغلان در صنعت و خدمات دارای رتبه‌های خوبی در استان است ولی فرصت های شغلی در بخش کشاورزی باید افزایش یابد.
 
فرماندار گناباد گفت: این شهرستان از مناطق مستعد استان خراسان رضوی در تولید محصولات کشاورزی به خصوص پسته و زعفران و گیاهان دارویی محسوب می‌شود و ثبت جهانی زراعت زعفران مبتنی بر قنات گناباد در فهرست آثار جهانی سازمان خوار و بار سازمان ملل متحد (فائو) نقش مهمی در معرفی زعفران با محوریت این شهرستان در سطح بین المللی داشت.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب زیرپرتال را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان