فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی

 

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۵/۱۱

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی: روحانیون نباید تحت تاثیر جوسازیها قرار گیرند

آیت الله سید احمد علم الهدی در جمع روحانیون و طلاب حوزه های علمیه گناباد افزود: بزرگترین خطر برای علما این است که در انجام وظایف مهم و تبلیغ علم دینی تحت تاثیر عملیات روانی قرار گیرند لذا جز خداوند نباید از هیچ چیزی هراس داشته باشند.
وی ادامه داد: طلبگی عرصه نوکری امام زمان(عج) است و عرصه کسب مقام، شهرت، معروفیت، پول و موقعیت اجتماعی نیست. افرادی که با تصور کسب موقعیت و شهرت ملبس و یا وارد کسوت روحانیت شدند با وجود استعدادها و تواناییهای بالا شکست خوردند.
امام جمعه مشهد در بخش دیگری از سخنانش نسبت به کاربرد نادرست پسوند گنابادی برای دراویش در برخی رسانه های ارتباط جمعی انتقاد و بیان کرد: این مسئله زیبنده مردم ولایتمدار، انقلابی و مذهبی شهرستان گناباد نیست و باید از آن پرهیز کرد.
امام جمعه گناباد هم در این نشست گفت: با توجه به وجود فرقه ذاله تصوف و از طرفی اشتغال به تحصیل 10 هزار دانشجوی بیشتر غیربومی در این شهرستان و خطر گرایش این دانشجویان به سمت تصوف راه اندازی 'بنیاد پژوهشی علامه بهلول گنابادی' برای مقابله با فرقه های ذاله در گناباد ضروری است.
حجت الاسلام والمسلمین حسن صادقی همچنین بر اخذ مجوز تحصیلات سطح سه حوزه های علمیه درگناباد و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تقویت حوزه های علمیه شهرستانها تاکید کرد خواستار اهتمام بیشتر مسئولان ذیربط به راه اندازی زیرساختها و توسعه فضاهای حوزه های علمیه و استادسراها درگناباد شد.
مدیر حوزه علمیه امام رضا(عگناباد در این نشست به اقدامات فرقه تصوف اشاره و بیان کرد: گر حوزه های علمیه تقویت شوند نقش مهمی در مقابله با فرقه های ذاله خواهند داشت.
حجت الاسلام حسین امامی افزود: در شرایطی که گناباد از جمله در روستاها با کمبود روحانی مواجه است برخی از طلاب و روحانیون گنابادی بعد از دانش آموختگی در سایر مناطق به این شهرستان باز نمی گردند لذا باید با تمهید ساز و کارهایی نسبت به کاهش این معضل اقدام کرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی برای شرکت در مراسم بزرگداشت علامه بهلول گنابادی و بررسی مسائل و مشکلات مردم گناباد به این شهرستان سفر کرده استگناباد در فاصله 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
نظرتان درباره پورتال فرمانداری گناباد چیست؟
آماربازدیدکنندگان