فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی

 

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۲/۲۴

با حضور دکتر روحانی؛ طرح های گازرسانی به ۳۳۴ روستای خراسان رضوی با اعتبار ۲۶۸ میلیارد تومان آغاز شد

انصافاٌ باید به ملت ایران برای کار بی نظیری که در حوزه گازرسانی شهری و روستایی انجام شده، تبریک گفت ؛چراکه تنها در مدت زمان دولت یازدهم  و دوازدهم تاکنون، آمارگازرسانی روستایی به 11500 روستا رسید.
 
حسن روحانی، رییس جمهوری، ظهر روز امروز دوشنبه 17 مردادماه طی مراسمی با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و در ارتباط زنده تصویری با گناباد و در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح های گازرسانی به 334 روستای خراسان رضوی با گستردگی در 16 شهرستان این استان، با بیان این مطلب، اظهار داشت:ایجاد امید در جامعه هدف نهایی تمام پروژه های در دست اجرا از جمله گازرسانی شهری و روستایی است؛ چراکه اگر به آینده امیدوار باشیم، می توانیم از همه مشکلات عبور کنیم.
دکتر روحانی افزود: در دولت تدبیر و امید بحث گازرسانی به شهرها به ۹۹ درصد و در بخش روستایی به ۸۲ درصد افزایش یافت.این در حالی است که این رقم تا ابتدای دولت یازدهم ۵۵ درصد بود. البته تعداد روستای باقی مانده فاقد گاز نیز در مناطق دوردست و صعب العبور قرار دارند که گازرسانی به آنها مشکل است.
روحانی ادامه داد: در دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان نیازمند افزایش سرعت طرح های گازرسانی هستیم که در  این زمینه باید تلاش بیشتری صورت گیرد.
مهندس حمیدرضا عراقی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران نیز در ابتدای این مراسم گفت: با توجه به تاکیدات رییس جمهوری مبنی بر گازرسانی به روستاها، این مهم با جدیت در حال انجام است.
وی افزود: در مدت زمان کمتر از دو ماه موفق شدیم ۵۰۰ روستای دیگر را گازرسانی کرده و آمار گازرسانی روستایی در دولت تدبیر و امید را به ۱۱۵۰۰ روستا افزایش دهیم.
مهندس عراقی با اشاره به فواید بی نظیر اجرای طرح های گازرسانی روستایی گفت: گازرسانی فقط موجب ایجاد رفاه نمی شود، بلکه در بحث محیط زیست نیز تاثیرات بسیار زیادی را با خود به همراه دارد.
وی با اشاره به این که در حال حاضر، طرح های گازرسانی به 161 روستا با 23573 خانوار و اعتباری معادل 113 میلیارد تومان افتتاح شده، گفت: این در حالی است که عملیات اجرایی به 173 روستا با 17563 خانوار و اعتباری معادل 155 میلیارد تومان نیز آغاز شده است.
معاون وزیر نفت در امور گاز تاکید کرد: بیش از ۹۸ درصد تجهیزات گازرسانی در داخل کشور تولید می شود.
وی درباره اجرای طرح های گازرسانی در خراسان رضوی نیز گفت: این استان رکورد دار اجرای طرح های گازرسانی کشور است.
به گفته مهندس عراقی، در سال ۹۵ هر ۲ روز یک روستا در خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز کشور متصل شد. این رقم در سال ۹۶ با یک حرکت خلاقانه به افتتاح هر ۱۲ ساعت یک روستا و آغاز عملیات اجرایی به یک روستا در ۱۲ ساعت دیگر رسید.
بنا بر این گزارش، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، مدیرعامل شرکت گاز استان و جمعی از مقامات استانی و محلی تا دقایقی دیگر در یکی از روستاهای شهرستان گناباد به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
نظرتان درباره پورتال فرمانداری گناباد چیست؟
آماربازدیدکنندگان