فرماندار شهرستان گناباد
حامد قربانی

 

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۲/۲۴

فرماندار: وضعیت گناباد برای مقابله با سیل بحرانی است

فرماندار گناباد به نگرانی از وضعیت بحرانی برخی نقاط این شهرستان از جمله نوقاب، زیباشهر، قصبه شهر، شهرک توحید و زیرگذر ورودی در زمان وقوع سیل احتمالی اشاره و بیان کرد: باید در سریعترین زمان ممکن نسبت به اصلاح این وضعیت اقدام کرد.
محمدعلی نبی پور فرماندار در نشست هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گناباد افزود: در زمان وقوع بحران هیچکدام از دستگاههای اجرایی ذیربط محدوده استحفاظی معین ندارند لذا باید با هم افزایی همه بخشها و متولیان مربوطه از تمام ظرفیتها و امکانات برای کاهش تبعات بهره گرفت.
وی همچنین از گزارش نادرست برخی دستگاههای اجرایی نسبت به وضعیت موجود و مشکلات عمومی در زمان حوادث غیرمترقبه انتقاد و بیان کرد: باید مسائل و گزارشها به درستی احصاء و با مسوولیت پذیری بیشتر ارائه شوند.
محمدرضا حجازی بخشدار کاخک گناباد نیز در این نشست گفت: بارش شدید باران، سیل و تگرگ ظرف دو روز اخیر موجب خسارت 20 تا 90 درصدی به 85 کیلومتر از جاده ها، راههای دسترسی بین مزارع و انسداد تعدادی از محورها از جمله در مناطق درب صوفه، تک میدان، صالح آباد و زیرجان شد که هم اینک بازگشایی شده اند و تردد در آنها جریان دارد.
نایب رئیس شورای اسلامی گناباد هم گفت: طی بارندگیهای شدید اخیر بخشهایی از سیل بند گناباد آسیب دیده و این مساله بخشهایی از شهر و به خصوص منطقه قصبه و بافت قدیم را با تهدید جدی سیل مواجه کرده است.
علیرضا موحد افزود: باید با بازگشایی معبر و انتقال بخشی از آبهای انباشتی این تهدید را کاهش داد و در نخستین فرصت نسبت به اصلاح آسیب دیدگیها اقدام کرد.
شهردار گناباد نیز گفت: امکانات و زیرساختهای بسیار ضعیف و نداشتن امکاناتی مانند بیل مکانیکی، جرثغیل و بالابر از مشکلات مهم شهرداری این شهر برای مقابله حوادث غیرمترقبه است.
عباس علائی افزود: بارش شدید باران طی دو روز گذشته موجب آبگرفتگی و مسدود شدن و ریزش بسیاری از معابر و کانالهای شهر گناباد شده و همه این کانالها بدون استحکام نیازمند اصلاح و بازسازی جدی هستند. برخی ساخت و سازهای غیرمجاز و در مسیر مسیلها از جمله در شهرک توحید نیز بر دامنه مشکلات افزوده است.


منبع : زیرپرتال فرمانداری گناباد
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
نظرتان درباره پورتال فرمانداری گناباد چیست؟
آماربازدیدکنندگان